Hakkımızda

Kısa Tarihçe

Sümerkan inşaat 1993 yılında Salih Sümerkan ve Halil İbrahim Sümerkan tarafından inşaat işlerinin birçok alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda tünel kazıları, köprü ve menfez yapımı,ocak işletmeciliği, agrega temini gibi inşaatın işlerini çeşitli dallarında faaliyet göstermişti.

Şirketimiz şu ana kadar büyük ve küçük 300’ün üzerinde köprü ve viyadüğü başarılı,zamanında ve kaliteli bir şekilde tamamlayarak bu alanda çok geniş bir tecrübe kazanmıştır.

Şirketimiz son yıllarda ardgerme, dengeli konsol viyadük yapımı ve bunlara ait temel ayak kazıları ile ilgili alanlarda faaliyet göstermektedir. Bu manada Türkiye’nin her noktasında bir çok önemli projede, bu alanlardaki bilgi ve tecrübe birikimine dayanarak Türkiye’nin en önemli firmalarıyla çalışma fırsatını yakalamıştır.

Politikamız
  • Müşteri memnuniyeti
  • Verimli çalışabilme
  • Teknolojik gelişmeleri takip edebilme
  • Uluslararası standartlara uyabilme
  • Sıfır iş kazası hedefine ulaşabilm

1974 yılında Karadeniz Teknik Üniversite İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktansonra on yıl boyunca DSİ Proje Baş Mühendisi olarak görev yaptı. 1984 yılında DSİ' den istifa edip Murtezaoğlu İnşaat ta Proje Müdürü olarak çalışmıştır. 1999 yılında Sümerkan İnşaat'ı kurmuştur.

Salih Sümerkan

İnşaat Mühendisi

2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendişliği bölümünden mezun olmuştur. Şu ana kadar Sümerkan İnşaatın üstlenmiş olduğu projelerde başarıyla görevler almıştır

Sümer Sümerkan

inşaat Mühendisi

2006 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendişliği bölümünden mezun olmuştur. Şu ana kadar Sümerkan İnşaatın üstlenmiş olduğu projelerde başarıyla görevler almıştır.

Soner Sümerkan

İnşaat Mühendisi